09.12.2021

Klāt ikgadējais skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš CITS BAZĀRS

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš CITS BAZĀRS notiek jau šajā nedēļas nogalē, no 9. – 14. decembrim, un jau otro gadu tas norisinās tiešsaistē. Vietnē JALATVIA.LV skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no visas Latvijas ir publicējuši pašu radītās preces un pakalpojumus, savukārt lapas apmeklētāji var ērti aplūkot piedāvājumus un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos oriģinālas Ziemassvētku dāvanas vai noderīgas lietas savai ikdienai.

 

E-katalogā jalatvia.lv ikviens var aplūkot SMU profilus un  iegādāties skolēnu ražojumus – mājas lietas, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces u.c. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgam precēm ir iegādājamas arī skolēnu veidotas gluži unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, mugursoma ar viedekrānu, mazgāšanas līdzeklis no Latvijas kastaņiem, “gudrās” galda lampas, viedierīce, kas atvieglo kurpju aizsiešanu, un citi interesanti produkti.

 

“Viss, kas nopērkams Cita Bazāra e-katalogā, ir skolēnu prātos lolots un radīts. Piedaloties šajā tirdziņā, skolēni apgūst pirmos soļus biznesā, sākot no tirgus izpētes un biznesa plāna rakstīšanas, beidzot ar produktu radīšanu, pārdošanu un mārketingu. Pārdošana “online” vidē nav mazinājusi jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, un arī šogad ar savām precēm un pakalpojumiem tirgosies 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas,“ stāsta izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Skolēnu mācību uzņēmumu CITS BAZĀRS notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotā ERAF projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju Swedbank.

 

“Katru gadu atkal no jauna pārliecināmies, ka Latvijas skolās aug spēcīga jauno uzņēmēju paaudze! Var redzēt, ka idejas un jauda ir – atliek tikai iet uz priekšu! Īpaši iepriecina tas, ka ar katru gadu arvien vairāk ir to skolēnu, kas savā uzņēmējdarbībā nopietni ņem vērā ilgtspējas aspektu: rūpes par vidi un klimatu, rūpes par sociāli atstumto grupu vajadzībām, iestāšanās par sabiedrībai būtisku problēmu risināšanu. Atbildīgi uzņēmēji Latvijai un pasaule šobrīd ir vajadzīgi vairāk kā jebkad,” norāda Swedbank Korporatīvās sociālās atbildības pārstāve Madara Ūlande.

 

“LIAA ieskatā ir svarīgi kopā ar Junior Achievement Latvia, visiem sadarbības partneriem un uzņēmīgajiem jauniešiem turpināt lielisko tradīciju ik gadu pirms Ziemassvētkiem nodrošināt iespēju iegādāties skolēnu mācību uzņēmumos tapušās preces un produktus, lai motivētu un rosinātu Latvijas jaunākos uzņēmējus - LIAA jaunākos klientus spert  pirmos soļus pretī “lielajam” biznesam un nākotnes inovācijām, it īpaši – strauji mainīgā vidē un neparedzamos apstākļos”, piebilst Sarmīte Karlsone, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja

 

Interesenti aicināti novērtēt Latvijas skolēnu veikumu un iepirkties CITĀ BAZĀRĀ no 9. līdz 14. decembrim, apmeklējot lapu jalatvia.lv/katalogs.

 

CITS BAZĀRS norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtē pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”, ‘’Sociālo mediju komunikācijas balva’’, ‘’SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam’’, ’’Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums’’, ’’SMU biznesa potenciāls’’ un ’’Labākais reklāmas video’’.

 

CITS BAZĀRS informatīvie atbalstītāji – inbox.lv, Ilustrētā Junioriem, Dienas Mediji un Dienas bizness.

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru