16.12.2021

Apbalvoti labākie CITS BAZĀRS ziemā skolēnu mācību uzņēmumi

Tikko kā aizvadītajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku tirdziņā CITS BAZĀRS pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās. Šoziem tirdziņa e – katalogu internetā apmeklēja 45 000 pircēju, bet savus izstrādājumus piedāvāja 270 skolēnu uzņēmumi no visas Latvijas. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

 

“Tirgošanās internetā nekādā veidā nav mazinājusi skolēnu vēlmi darboties šajā programmā, īstenot savas idejas un veidot mācību uzņēmumus. Katru gadu pārliecināmies ne tikai par skolēnu izdomu, bet arī spēju veiksmīgi idejas īstenot dzīvē un sekmīgi apgūt e – komerciju. Vislielākais paldies jāsaka pircējiem, kas iegādājoties dāvanas Citā Bazārā palīdz skolēniem gūt pirmo uzņēmējdarbības pieredzi un motivē tos arī jaunām idejām nākotnē,“ saka izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Pasākuma ietvaros jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī 62 pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās. CITS BAZĀRS laikā, no 9. – 14. decembrim, skolēni ar žūriju aizvadīja 517 tiešsaistes intervijas.

 

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā uzvarēja un balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras saņēma SMU “WashFlash” no Rīgas Franču liceja.  SMU saviem klientiem piedāvā ērtu lietošanā, antibakteriālu roku mazgāšanas līdzekli. Pamatskolu grupā šajā nominācijā par laureātu kļuva SMU “SmarTTable” no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā ergonomiskus koka darba galdiņus.

 

Balvu no BA “Turība” kā Sociāli atbildīgs SMU vidusskolu grupā ieguva SMU “LPH Lovely Pet’s Houses” no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja, kas radījuši inovatīva dizaina ekoloģiskas mājiņas mājdzīvniekiem, bet pamatskolu grupā – SMU “Kaķu un suņu rotaļlietas” no Carnikavas pamatskolas, kas izgatavo flīša auduma rotaļlietas mājdzīvniekiem.

 

NominācijāTehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojumstika apbalvoti četri laureāti no vidusskolu grupas un viens mācību uzņēmums pamatskolu grupā. Tie saņēma naudas balvas no Printful savas inovācijas tālākai attīstībai. Starp laureātiem ir SMU “SmartWaste Technology” no PIKC Rīgas Tehniskās koledžas ar produktu – atkritumu konteineros iestrādājamu sensoru, kas nosūta ziņu apsaimniekotājiem par atkritumu izvešanas nepieciešamību. SMU “Electrique” komanda no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kas radījuši uzlādes ierīci, kuru var izmantot gan kā parastu telefona lādētāja adapteri, gan kā “powerbanku”. SMU “Eco to Go” no Valmieras tehnikuma, kas izstrādājuši dabai draudzīgus, bioloģiska materiāla plāksterus ar ātru iedarbību brūces dzīšanai. Un SMU “ThreeCube” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas izstrādājuši tehnoloģisku risinājumu, ar kura palīdzību bērni var mācīties lasīt, rakstīt un rēķināt. Pamatskolu grupā pie apbalvojuma tika SMU “Siltumiņš” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ar izstrādājumu – ar kviešiem pildītu, vairākas reizes lietojamu, uzsildāmu auduma maisiņu.

 

Labākā SMU pārdošanas komanda starp vidusskolām sevi pierādīja un balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas saņēma SMU “Baltic outdoors” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, kas radījis zivju gumijas mānekļus makšķerniekiem. Pamatskolu grupā šajā nominācijā sevi lieliski parādīja SMU “RADI” no Jaunpiebalgas vidusskolas, kura komanda demonstrēja izcilas pārdošanas prasmes, piedāvājot enerģiskas saldās un sāļās uzkodas.

 

Balvu no LR Patentu Valdes nominācijā Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojumsstarp vidusskolām izcīnīja SMU “Levo&Cura” no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu – alergēnus nesaturošu pulveri zobu kopšanai. Pamatskolu grupā triumfēja SMU “Ro-Worlds” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas veido 3D vizualizācijas šobrīd visā pasaulē lielu popularitāti iemantojušajā video spēlē Roblox.

 

Nominācijā Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojumsun balvu no Swedbank vidusskolu grupā izcīnīja SMU “Saponin” no Rīgas 64. vidusskolas, piedāvājot veļas mazgājamo līdzekli, gatavotu no Latvijā augušiem kastaņiem. Starp pamatskolām uzvarētāji ir SMU “Dārza oļi” no Madonas pilsētas vidusskolas, kas gatavo sējas darbiem izmantojamus oļus.

 

Sociālo mediju komunikācijas balvu no Printful  vidusskolu grupā ieguva SMU “Migle_LV” no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, piedāvājot ķermeņa kopšanas līdzekļus. Pamatskolu grupā balvu saņēma SMU “KNOT ART” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, radot mezglotus puķu podu turētājus. Šie uzņēmumi sevi pierādīja kā prasmīgākie sociālo mediju komunikācijā.

 

Kā labākais “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam” un balvu no FactSet Latvia vidusskolu grupā saņēma SMU “teazzy” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, ražojot dažādus tēju maisījumus. Pamatskolu grupā vislabāk sevi parādīja SMU “Yarn masters” no Irlavas pamatskolas, ar produktu ziemas siltās galvassegas dāmām.

 

Mācību uzņēmumi tika apbalvoti arī kategorijā “Labākais reklāmas video”. Labāko reklāmu saviem papīra izstrādājumu produktiem bija izveidojuši SMU “Miracle Shop”,  skolēni no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”. Pamatskolu grupā balvu ieguva SMU “Kaija Craft” no Slokas pamatskolas, kas ražo tekstilizstrādājumus no otrreiz izmantotiem materiāliem. Balvas uzvarētāji šajā kategorijā saņēma no tirdzniecības centra Domina Shopping.

 

CITS BAZĀRS laureātu, skolēnu mācību uzņēmumu radīto produktu fotogrāfijas pieejamas ŠEIT.

CITS BAZĀRS apbalvošanas pasākuma foto pieejami ŠEIT.

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru