07.01.2022

Aicinājums studentiem dalībai Healthtech inovāciju pirmsakseleratora programmā

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” kopā ar farmācijas kompāniju “Novartis Baltics” atklājusi pirmo HealthTech 🧬 jeb veselības tehnoloģiju inovāciju pirmsakseleratoru Latvijā, kas veicinās inovāciju kopradi starp medicīnas un tehnoloģiju nozarēm, studentiem, uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem.

 

Pirmsakseleratora programmā aicināti piedalīties bakalaura studiju, maģistratūras un arī doktorantūras studenti, lai, apvienojot zināšanas un prasmes katrā no jomām, kopradītu praktiskus risinājumus pastāvošajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā. Šī jaunrades veicināšanas metodika tiek attīstīta Eiropas valstīs, un Latvija ir viena no pirmajām, kura ar sadarbības partneru palīdzību radīs programmu, kura būs kā piemērs arī citviet Eiropā.

 

Studiju gada ietvaros programmas metodika paredz trīs darbības fāzes

🔵 Pirmā – izglītojošā fāze – sniegs dalībniekiem ieskatu uzņēmējdarbībā un medicīnā, un kā šīs abas jomas var tikt savienotas. Tā sastāv no diviem vebināriem un noslēgsies ar ideju nometni, kurā tiks radīti risinājumi industrijas partneru piedāvātajiem izaicinājumiem.

🟢 Testēšanas un attīstības fāzē komandas strādās ar tehniskajiem un biznesa mentoriem, kas līdzdarbosies pie risinājumu attīstīšanas, vienlaikus sniedzot arī finansiālu atbalstu prototipēšanai. Tiks rīkotas darbnīcas par vērtības piedāvājumu, biznesa modeļiem, eksperimentēšanu, gatavību tirgum un citām būtiskām tēmām atbilstoši komandu vajadzībām.

🟡 Validācijas fāzē programma noslēgsies ar komandu prezentācijām žūrijai, kas izvērtēs radītā produkta vērtību un prototipu. Šajā fāzē komandas tiks iepazīstinātas ar nākamajiem soļiem, eksistējošajām atbalsta programmām, inkubatoriem idejas attīstības turpināšanai un realizēšanai.

HealthTech programmas 🧬 mērķis ir radīt pirmsakseleratoru augstskolu studentiem, kurā multidisciplināras komandas, apvienojot zināšanas un prasmes, kopradītu praktiskus risinājumus pastāvošajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā.

 

 

HealthTech preakselerators uzsāka savu darbību ar 2 vebināriem:

1.vebināra IERAKSTS | PROGRAMMA

2.vebināra IERAKSTS | PROGRAMMA

 

HealthTech partneru izaicinājumu video:

💡 Novartis

💡 Datamed

💡 LMT

 

Ideāciju nometne:

3.februārī 15:00-19:00. 

Tēma: komandas veidošana un darbs pie izaicinājumu izpētes kopā ar mentoriem.

4.februārī 15:00-19:00.

Tēma: darbs pie digitālā risinājuma koncepta. Koncepta validācija un prezentēšana.

‼️ Pieteikšanās HealthTech preakselerācijas programmai līdz 28. janvārim, aizpildot pieteikuma formu ŠEIT.

Lai pieteiktos projektam nav vajadzīga komanda, pieteikties var individuālas personas. Ar mentoru palīdzību komandas tiks saformētas projekta ietvaros.

  

 

 

 

Projekta līdzorganizators ir “Novartis Baltics”, projektam pievienojušies tehnoloģiju uzņēmumi “DataMed”, “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), “Longenesis” un akadēmiskie partneri – Rīgas Stradiņa universitāte un RTU Rīgas Biznesa skola. Prototipēšanu vadīs RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālisti.

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru