22.03.2022

Noskaidroti ikgadējā Swedbank biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” finālisti.

Swedbank biznesa plānošanas konkursa finālā ilgtspējīgas jauniešu idejas: no niedru dzeramajiem salmiņiem līdz bezceļu elektriskajam kalnu dēlim.


Noskaidroti ikgadējā Swedbank biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” finālisti. Līdz 28. martam, piesaistot sabiedrības atbalstu Projektu bankā, par uzvaru sacentīsies desmit vidusskolēnu un studentu komandas no Daugavpils, Jelgavas, Limbažiem un Rīgas. Uzvarētāji tiks paziņoti aprīļa sākumā, kad noskaidrosies labākie arī pamatskolu grupā, kas finālā sacenšas ar žūrijai iesniegtu video.

 

Vidusskolu grupā finālā iekļuvušie Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzijas, Limbažu vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas “Junior Achievement Latvia” skolēnu mācību uzņēmumi piedāvā tādus risinājumus kā koka mājiņas mājdzīvniekiem, kas vienlaikus kalpo kā mēbeles saimniekiem, koka drēbju statīvs, suņu rotaļlietas no savu laiku nokalpojušiem apģērbiem, īpaša viesību spēle gaisotnes iesildīšanai un dzeramie salmiņi no Latvijas niedrēm.
Finālistes augstskolu grupā ir Banku augstskolas, Biznesa vadības koledžas, Latvijas Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Tehniskās universitātes komandas ar tādām idejām kā attīstošas koka rotaļlietas bērniem, bezceļiem paredzēts elektrisks kalnu dēlis vasarai, ekoloģisks veļas mīkstinātājs, platforma, kurā satikties ģimenes aktivitāšu meklētājiem un piedāvātājiem, kā arī stends elektrisko skrejriteņu uzlādei un saslēgšanai.

“Finālā iekļuvušās komandas varēs pārbaudīt potenciālo pieprasījumu pēc saviem produktiem vai pakalpojumiem, pārbaudīt mārketinga stratēģijas un pieejas, piedzīvot, ko nozīmē piesaistīt finansējumu, meklēt veidus, kā uzrunāt pircējus, virzīt tirgū savu preci vai pakalpojumu. Pagājušogad finālistiem veicās spoži, piesaistot gandrīz 17 000 eiro pūļa finansējumu savu biznesa ideju attīstībai. Apzināmies, ka šobrīd sabiedrības uzmanības
centrā ir palīdzība Ukrainai, taču pat sarežģītos un neparedzamos apstākļos ir jāspēj turpināt savu ideju īstenošanu,” saka Reinis Jansons, Swedbank Finanšu institūta vadītājs un konkursa “Biznesa skices” žūrijas priekšsēdētājs.

 

Līdz 28. martam studentu un vidusskolēnu komandas “Projektu bankā” organizēs investoru uzmanības, finansējuma un balsu piesaistes kampaņas. Aprīļa sākumā tiks noskaidrotas trīs godalgotās komandas katrā vecuma grupā, t. sk. labākie trīs skolēnu mācību uzņēmumi starp pamatskolēniem. 
Konkursu organizē Swedbank kopā ar "Junior Achievement Latvia", "Projektu banku" un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļu. Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā sadalīs kopējo naudas balvu fondu 13
750 eiro apmērā. Naudas balvas saņems arī pamatskolas un vidusskolas grupas uzvarētāju komandu konsultējošie skolotāji.


Ar finālistu projektiem iespējams iepazīties šeit: https://biznesaskices.projektubanka.lv/.


Vairāk par konkursu uzziniet šeit: https://konkurss.biznesaskices.lv/.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru