06.04.2022

Šodien notiek Ēnu diena 2022

Šodien, pēc divu gadu pārtraukuma,  visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Ēnotājus šogad ar dažādām profesijām iepazīstina 1827 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 6362 vakances. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad  - programmētājs.

 

“Darba devējiem bija iespēja noteikt šī gada Ēnu dienas norisi - sagaidīt ēnas klātienē vai attālināti. Pārliecinoša priekšroka tika dota klātienei un tikai 2% no visām publicētajām vakancēm ir iespējams ēnot attālināti. Turklāt daudzas profesijas ēnot attālināti ir ļoti sarežģīti. Pēc klātienes šķiet ir noilgojušies arī skolēni, jo mūsu aptaujā, atbildot uz jautājumu par vēlamo nākotnes darba vietas formu, vairāk nekā puse norādīja, ka vēlētos strādāt tikai klātienē. Tāpēc sagaidāms, ka šī diena būs maksimāli vērtīga visiem ēnu dienas dalībniekiem,” vērtē Ēnu dienas rīkotājs, “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Šogad pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū ir programmētājs (206 pieteikumi), gaisa kuģa kapteinis, pilots (198), inspektors (181), gaisa kuģa stjuarts (174), arhitekts (160), fizioterapeits (128), farmaceits (120) un ugunsdzēsējs – glābējs (101).

Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas ir ugunsdzēsējs/glābējs (81 vakances), inspektors (71), vadītājs/direktors (52), farmaceits (51), feldšeris (36), bibliotekārs (33), programmētājs (31 vakances) un sabiedrisko attiecību speciālists (29).

 

Aktīvākie ēnu devēji šogad ir Valsts policija, kas uzņems 215 ēnotājus, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība – 205, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests - 94, Rīgas Tehniskā universitāte - 79, A/S Air Baltic Corporation (airBaltic) – 77 un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests – 75 ēnotājus.

 

Skolēnu interesi par Ēnu dienu atspoguļo portālā www.enudiena.lv reģistrētais skolēnu skaits, šogad tie jau ir 19 933 potenciālo ēnotāju. Vislielāko interesi izrādījuši ēnotāji no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ģimnāzijas. Aktīvākās pilsētas un novadi pēc ēnotāju pieteikumu skaita šogad – Rīga, Mārupe, Jelgava, Liepāja, Daugavpils un Rēzekne.

 

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Portālā enudiena.lv izveidota arī mācību ekskursiju platforma, ar kuras palīdzību darba devējiem iespējams skolēnus iepazīstināt ar uzņēmumu, organizāciju un tā darbību, veicinot skolēnu interesi un izpratni par noteiktu nozari un profesiju ne tikai Ēnu dienā.

 

Ēnu dienu 2022 informatīvi atbalsta Delfi, portāls Inbox.lv, ziņu aģentūra LETA, EHR Mediju Grupa, Dienas Bizness un izdevējs Dienas mediji.

 

Ēnu dienas 2022 infografika

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru