03.05.2022

PIKC Rīgas Valsts tehnikums izvirzīts profesionālās izglītības Eiropas inovāciju balvai

Profesionālās izglītības balvai “VET Excellence Awards 2022” Eiropā kategorijā “VET Innovators - The Enterpreneurial School” izvirzīts PIKC Rīgas Valsts tehnikums. Izglītības organizācija “Junior Achievement” kopā ar Eiropas Komisiju ik gadu šajā kategorijā nominē Eiropas skolas ar labākajām iniciatīvām un sasniegumiem praktiskās uzņēmējdarbības izglītībā. PIKC Rīgas Valsts tehnikums kopā ar vidusskolu no Grieķijas balvai izvirzīts starp 17 citām sākotnēji pieteiktajām Eiropas skolām. Uzvarētājs tiks noteikts publiskā balsošanā.

 

“Katru gadu skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros mērķtiecīgi virzām skolēnus uz inovāciju attīstību. Tas devis rezultātus, - ja agrāk ar tehnoloģijām un inovācijām saistītus produktus izstrādāja 1-2 uzņēmumi, tad tagad mācību gada ietvaros tie jau ir no 10 līdz 15 skolēnu mācību uzņēmumi. Profesionālās mācību iestādes tradicionāli ir starp godalgotajām “Junior Achievement” skolām Latvijā, un man ir prieks, ka tas ir vainagojies arī ar pirmo nomināciju Eiropā šajā kategorijā,“ stāsta “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Praktiska uzņēmējdarbības izglītība PIKC Rīgas Valsts tehnikumā (PIKC RVT) tiek īstenota daudz un dažādos veidos. Uzņēmējdarbības kursi kā, piemēram, “Biznesa plāna izstrāde”, “Iniciatīva un uzņēmējdarbība”, “Projektu vadība”, “Mārketinga pamati” u.c. tiek iekļauti dažādu tehnikumā apgūstamo specialitāšu mācību saturā. Skolotāji savā darbā izmanto dažādas mācību metodes – biznesa spēles, praktisku piemēru (business case) izpēti, Skolēnu mācību uzņēmumu programmu un starpdisciplināru sadarbību, lai attīstītu uzņēmējspējas tehnisko specialitāšu studentiem. Mācību iestādes studenti regulāri piedalās skolas un arī valsts mēroga uzņēmējdarbības konkursos. Mācību metodika orientēta tā, lai katrs katrs students apgūtu uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās prasmes, pārbaudītu teorētiskās zināšanas praksē un mācību procesā radītu praktisku (un, ja iespējams, inovatīvu) produktu. 

 

“PIKC Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga: “Junior Achievement programmu uzskatu par ļoti nozīmīgu, jo šobrīd profesionālā izglītība lielā mērā tiek balstīta darba vidē. Tā ir ļoti laba iespēja jauniešiem apgūt darba prasmes ne tikai kā darba ņēmējiem, bet arī kā darba devējiem nākotnē. Līdztekus teorētiskajām zināšanām, kas iegūtas Rīgas Valsts tehnikumā, tā ir iespēja tās pielietot praksē sava mācību uzņēmuma izveidošanā un uzņēmējdarbības tālākā virzībā. Uzskatu, ka tā sekmējam jaunu uzņēmumu izveidi un jaunu darba vietu radīšanu, kas ir mūsu valsts tautsaimniecības attīstības pamatā un nākotnē sekmēs tās izaugsmi un vairos nodokļu ieņēmumus vispārējās labklājības celšanai”.

 

Interneta vietnē https://ieej.lv/HY4EX līdz 15. maijam ikviens ir aicināts atbalstīt Latviju un nobalsot par “PIKC Rīgas Valsts tehnikums”.

 

Lai palīdzētu orientēties tajā, kā veikt balsojumu, esam sagatavojuši īsu pamācību, kas pieejama šeit:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru