17.05.2022

Noskaidros Latvijas labāko skolēnu mācību uzņēmumu, kas pārstāvēs Latviju Eiropā

Ārstniecības augu plāksteri, termokrūze ar sildelementu, pašuzlādējošs telefona lādētājs un viedierīce, kas palīdzēs nenozaudēt mantas -  tās ir tikai dažas no jauno uzņēmēju idejām, kas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkursā šogad sacentīsies par Latvijas labākā jaunā uzņēmuma titulu un tiesībām pārstāvēt valsti jauniešu uzņēmumu konkursā Eiropā.

 

Pasākumu organizē izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Swedbank.

 

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā ir reģistrēti 1109 SMU, no kuriem finālam izvirzīti 20 labākie SMU vidusskolu grupā un 10 labākie skolēnu mācību uzņēmumi pamatskolu grupā.

 

“Jau otro gadu mērķtiecīgi kopā ar partneriem skolēnus motivējam veidot savus uzņēmumus jauno tehnoloģiju un inovāciju virzienā, kā rezultātā nav pārsteigums, ka šādu uzņēmumu skaits veido trešdaļu no finālistiem. Esmu drošs, ka dodot iespēju jauniešiem pašiem iet cauri inovēšanas ciklam, apgūt uzņēmējdarbību praktiski un izveidot savu uzņēmumu jau skolas laikā, ar Latviju viss būs vislabākajā kārtībā – mums aug radoša, zinoša jaunā uzņēmēju paaudze,” saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Pasākuma laikā tiks noskaidroti gada trīs labākie SMU starp pamatskolām un vidusskolām, kā arī pasniegta balva SMU vidusskolas grupā nominācijā “Gada pārskats” un sumināts gada uzņēmējdarbības skolotājs. Tiks noteikts un apbalvots arī Latvijas labākais tehnoloģiju SMU – mācību uzņēmums, kas “Junior Achievement Latvia” un “Printful” SMU tehnoloģiju un inovāciju programmas ietvaros radījis dzīvotspējīgāko tehnoloģijās balstīto produktu.

 

Galveno balvu – tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu finālā Igaunijā šī gada jūlijā, pasniegs pasākuma līdzorganizators Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže: “Latviju Eiropas finālā pārstāvēs visneatlaidīgākā, aizrautīgākā un centīgākā SMU komanda – tā, kuras dalībniekiem mirdz acis, runājot par savu ideju un nav bail no sīvas konkurences. Taču būt labāko Latvijas SMU vidū ir izcils jauniešu un skolotāju mācību gada darba rezultāts, ko vēlamies atzīmēt, tādēļ ir prieks veidot tradīciju un kopā ar Junior Achievement Latvia un lieliskiem sadarbības partneriem organizēt motivējošu un iedvesmojošu pasākumu, kur jaunie uzņēmēji sajūt gan konkurences garu, gan panākumu garšu.”    

 

Savukārt Swedbank korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Madara Ūlande uzsver “Jauniešu mērķtiecība, uzņēmība un neatlaidība, radot un attīstot savas biznesa idejas, testējot prototipus un pārdodot savus produktus reāliem pircējiem, ir patiesi iedvesmojoša, un kalpo kā iedrošinājums ikvienam, kurš grib izmēģināt spēkus uzņēmējdarbības lauciņā. Liela veiksmes atslēga šajā skolēnu mācību uzņēmumu stāstā ir tieši skolotāji – viņiem īpašs paldies par ieguldīto laiku un enerģiju, lai atbalstītu jauniešus un parādītu, ka uzņēmējdarbība nav kāds neaizsniedzams sapnis, bet ir pa spēkam ikvienam”.

 

Jauno uzņēmēju dienas 2022 no 18. līdz 19. maijam norisināsies Jūrmalā, kur konkursa pirmajā dienā Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35, plkst. 15:30 – 18:00 jauno uzņēmēju stendus klātienē būs iespēja apmeklēt ikvienam interesentam.

 

SMU vērtēšanu veiks pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, Printful, Dienas mediji, Balcia Insurance SE, Prudentia, ZGI Capital, Rocketgrip, LIC Gotus, Jūrmalas dome, VAS Elektroniskie sakari, Finanšu ministrija, LR Patentu valde, RTU Rīgas Biznesa skola, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība un Vidzemes augstskola.

Ar detalizētu pasākuma dalībnieku sarakstu var iepazīties ŠEIT. Skolēnu - finālistu radītos produktus var apskatīt ŠEIT.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru