23.05.2022

Latviju mācību uzņēmumu konkursā Eiropā šogad pārstāvēs Rīgas skolēni, kuru produkts ir ar 3D printeri radītas rotaļu figūras

Aizvadītas izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” un “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras” organizētās Jauno uzņēmēju dienas 2022, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un uzņēmējdarbības izglītības pedagogi valstī. Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā šovasar izcīnījis SMU ThreeCube”. Skolēni radījuši ar 3D printeri drukājamas dažādu rotaļu tēlu figūras. Tās kopā ar aplikāciju “C-app” ļaus sākumskolas vecuma bērniem saistošā veidā apgūt dažādus mācību priekšmetus, piemēram, matemātiku, angļu valodu vai latviešu valodu. 

 

Uzņēmumu izveidojuši četri skolēni no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un konkursā uzņēmums saņēma arī titulu “Latvijas labākais tehnoloģiju SMU”. Šo titulu piešķir labākajam “Junior Achievement Latvia” un “Printful” SMU tehnoloģiju un inovāciju programmas dalībniekam, kas programmas ietvaros radījis dzīvotspējīgāko tehnoloģijās balstīto produktu.

 

Finanšu ministrs Jānis Reirs Jauno uzņēmēju dienu 2022 noslēgumā, sveicot labākos skolēnu mācību uzņēmumu programmas dalībniekus, atzīmēja: “Jūs esat paši labākie no labākajiem! Izveidojot savus uzņēmumus, Jūs esat spēruši kāju pieaugušo dzīvē, un uzņēmējdarbība ir ļoti cienījama un prestiža nodarbošanās, - bizness rada vērtību ne tikai tā īpašniekiem, bet arī caur nomaksātajiem nodokļiem visai sabiedrībai.” Ministrs arī pateicās pedagogiem par valstiski nozīmīgu ieguldījumu jauniešu uzņēmējdarbības gara veicināšanā.

 

Konkursā 2. vietu ieguva mācību uzņēmums teazzy no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, kuru produkts tējas dzēriens, kas palīdz skolēniem, studentiem uzlabot mācību sasniegumus, bet pirmo trijnieku starp vidusskolu vecuma jauniešiem noslēdz skolēni no Madonas Valsts ģimnāzijas Levo&Cura ar produktu – alergēnus nesaturošu zobu pulveri.

 

Savukārt pamatskolu grupā 1. vieta šogad skolēniem no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas. Uzņēmums SmarTTable izgudrojuši pielāgojamu, ergonomisku galdiņu darbam ar portatīvo datoru. Otrajā vietā SMU Project:Lazer no Limbažu 3. vidusskolas, kuru produkts ir ar lāzergriešanas tehniku izveidoti koka atslēgu piekariņi. Bet 3. vietā SMU Skin Solutions no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā dermatoloģiski draudzīgus kosmētikas produktus. Pilns Jauno uzņēmēju dienu 2022 laureātu saraksts apskatāms ŠEIT. Pasākuma fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.

 

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā ir reģistrēti 1109 SMU, no kuriem finālam izvirzīti 20 labākie SMU vidusskolu grupā un 10 labākie skolēnu mācību uzņēmumi pamatskolu grupā.

 

“Veidojot mācību uzņēmumu, skolēni gūst neatsveramu pieredzi, kas lieti noderēs viņiem visu turpmāko dzīvi. Azarts, neatlaidība, ar kādu viņi darbojas liecina vien par to, ka šādu iespēju saviem skolēniem būtu jāpiedāvā ikvienai skolai Latvijā,” saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Pasākuma laikā tiks noskaidroti gada trīs labākie SMU starp pamatskolām un vidusskolām, kā arī pasniegta balva SMU vidusskolas grupā nominācijā “Gada pārskats” un sumināts gada uzņēmējdarbības skolotājs.

 

Jauno uzņēmēju dienas 2022 no 18. līdz 19. maijam norisinājās Jūrmalā un SMU vērtēšanu veiks pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, Printful, Dienas mediji, Balcia Insurance SE, Prudentia, ZGI Capital, Rocketgrip, LIC Gotus, Jūrmalas dome, VAS Elektroniskie sakari, Finanšu ministrija, LR Patentu valde, RTU Rīgas Biznesa skola, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība un Vidzemes augstskola.

 

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru