22.07.2022

Eiropas mācību uzņēmumu konkursā atzinību ieguvis skolēns no Latvijas

Skolēns no Latvijas saņēmis līderības balvu starptautiskā jauno uzņēmēju konkursā “Gen – E”.

 

Aizvadītajā nedēļā ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas konkurss “Gen – E”, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts grieķu SMU “Microgreens Magicgreens”. Skolēni no Grieķijas bija izgudrojuši automatizētu klimata kameru, kas paredzēta mikrozaļumu audzēšanai. Latviju šajā konkursā 40 valstu konkurencē pārstāvēja tehnoloģiju SMU “ThreeCube” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, un tā dalībnieks Arturs Korņējevs saņēma Alumni līderības balvu. Šī balva tika pasniegta vien 8 jauniešiem, kas ar savu personību žūrijai spēja apliecināt augstu kompetenci tādos kritērijos kā līderība, komandas saliedēšana, entuziasms un spēja būt par piemēru citiem. Vairāk nekā 200 Eiropas labāko jauno uzņēmēju izvērtēja augsta līmeņa starptautiska žūrija.

Arturs par dalību konkursā stāsta: "Aizvadītajās dienās ieguvu atziņu, ka, lai arī izdarījām visu iespējamo, varam vēl labāk. Šis konkurss mums nebūt nav finiša taisne, bet tikai starta līnija. Veidojot savu uzņēmumu kopā ar savu komandu, gatavojoties Latvijas un Eiropas fināliem, esmu iemācījies pārvarēt savas iekšējās bailes un iet tikai uz priekšu. Paldies visiem, kas mūs atbalstīja – ģimenei, skolotājiem un Junior Achievement Latvia komandai."

 

Skolēnu mācību uzņēmums “ThreeCube” tika izveidots aizvadītā mācību gada sākumā, Junior Achievement Latvia SMU programmas ietvaros sanākot kopā Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem. Šobrīd uzņēmums sastāv jau no astoņu cilvēku komandas – Artura Korņējeva, Lauras Šulcas, Oskara Mališko, Kristiāna Artūra Sēļa, Anetes Arājas, Raivo Logina, Maksima Rodina un pārstāves Igaunijā Merily Jakovets. Uzņēmuma produkts ir mācību lietotne sākumskolas audzēkņiem, kurā ar rotaļu varoņu palīdzību bērniem ir iespēja saprotamā un vienkāršā veidā apgūt dažādus mācību priekšmetus. “ThreeCube” šogad tika arī atzīts par Latvijas labāko skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) līdzorganizētajā un Swedbank atbalstītajā Skolēnu mācību uzņēmumu programmā. Kā arī ieguva titulu Latvijas labākais tehnoloģiju SMU. Skolēniem Eiropas valstu finālam mēneša garumā sagatavoties palīdzēja akadēmiskais partneris RTU Rīgas Biznesa skola un tehnoloģiju uzņēmums Printful.

 

“Gen – E” konkursā tika apbalvoti arī labākie jaunie uzņēmēji augstskolu vidū. Galveno balvu tajā ieguva uzņēmums HearnProtect no Lielbritānijas, kuri izveidojuši ausu aizsargierīci, kas ļauj troksnim izplatīties caur ausi, nodrošinot gandrīz maksimālu dzirdi, vienlaikus aizsargājot ausis. Latviju šajā kategorijā pārstāvēja “Healttech” pirmsakseleratora programmas labākā komanda “RoboMobilitāte”, kuru produkts ir automatizētas piedziņas iekārtas medicīnisko iekārtu pārvietošanai.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru