10.01.2022

Izvēlēti šī gada dalībnieki skolēnu līderu programmā

Izvēlēti jaunie izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) skolēnu Līderu programmas dalībnieki, kuri dalību programmā uzsāk jau šonedēļ - programmas pirmajā meistarklasē, kas norisināsies 13. un 14. janvārī attālināti. 

 

Programmas ietvaros intensīvu apmācību laikā tās dalībnieki attīstīs savas līderības prasmes, lai nākotnē kļūtu par izciliem līderiem biznesā, politikā, valsts pārvaldē un radošajā sfērā. “Junior Achievement Latvia” šo programmu īsteno jau astoto gadu un tās ietvaros ir apmācīti 90 Latvijas jaunie līderi.

 

“Līderu programmas mērķis ir radīt visus priekšnoteikumus, lai jauni, talantīgi cilvēki Latvijas attīstībai dotu jaunas idejas un jaudu, veicinot Latvijas izaugsmi un labklājību nākotnē,” saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Šogad programmā uzņemti 13 vidusskolas vecuma jaunieši no 13 Latvijas skolām, kuri mērķtiecīgi sevi apliecinājuši žūrijai 2 programmas atlases kārtās. Atlasē tika vērtēti potenciālo dalībnieku sabiedriskie un mācību sasniegumi, mērķtiecība un neatlaidība, gatavība mācīties, komunikācijas prasmes un motivācija dalībai programmā. Šogad programmā uzņemtie dalībnieki:

 

1. Aleksis Paraka (Ogres tehnikums)

2. Ance Kalniņa (Salacgrīvas vidusskola)

3. Dana Irbe (Ventspils 4.vidusskola)

4. Eliass Venterzutis (Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija)

5. Elīza Beta Kalve (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija )

6. Elizabete Križanovska (Daugavpils Valsts ģimnāzija)

7. Emīlija Sofija Druviņa (Iecavas vidusskola)

8. Iliya Zalcmanis (Liepājas Liedaga vidusskola)

9. Katrīna Gaidule (Rīgas 64. vidusskola)

10. Ralfs Bemberis (Rīgas 25.vidusskola)

11. Ralfs Roga (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija)

12. Rūta Karlīna Bakaisa (Valmieras tehnikums)

13. Daniels Ribalko (Jelgavas 5. vidusskola)

 

 

Mācību gada laikā programmas dalībnieki apmeklēs meistarklases, biznesa darbnīcas, izstrādās savus projektus un individuāli strādās ar koučiem, attīstot dzīvei noderīgas kompetences un līderības prasmes. Arī šogad ar jauniešiem strādās mentori, sabiedrībā pazīstami līderi no akadēmiskā, publiskā un privātā sektora, piemēram, finansists Ģirts Rungainis, izdevniecības “Dienas Mediji” valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, uzņēmēji Guntars Kokorevičs un Aiva Vīksna, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, kā arī citi nozaru eksperti un izcilnieki.  Līderu programmas apmācība noslēgsies 2022. gada vasaras beigās vairāku dienu ilgā nometnē “Junior Achievement Unlocked 2022”.

 

“Junior Achievement Latvia” Līderu programma tiek īstenota kopā ar uzņēmumu “Clean R” un programmas satura partneri Rīgas Koučinga skolu.

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru