15.06.2022

Par pirmās “Healthtech” pirmsakseleratora programmas labāko komandu atzīts projekts “RoboMobilitāte”

 

Par labāko komandu veselības tehnoloģiju pirmsakseleratorā augstskolām “Healthtech” žūrija atzinusi Linarda Reiņa Rozīša (RTU) un Annas Elizabetes Ķēniņas (LiepU) projektu “RoboMobilitāte”, kas attīstīs automatizētas piedziņas iekārtas medicīnisko iekārtu pārvietošanai, informē programmas īstenotāja, izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

“Inovācijas veselības aprūpē ir ļoti nozīmīgas mums visiem, jo moderni, radoši risinājumi ļauj cilvēkiem labāk parūpēties par savu veselību, bet medicīnas iestādēm – nodrošināt efektīvus pakalpojumus. Pirmsakseleratora programmas laikā mēs redzējām, cik liels spēks ir veiksmīgai sadarbībai starp aizrautīgiem, gudriem jauniešiem, modernām Latvijas augstskolām un spēcīgiem tehnoloģiju partneriem. Esam gandarīti par pirmajā reizē sasniegtajiem rezultātiem un ceram, ka jau pavisam drīz “Healttech” programma būs neatņemama Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas sastāvdaļa,” uzsver Jānis Krievāns, “Junior Achievement Latvia”  vadītājs.

 

Pirmsakseleratora programmas finālam tika izvirzīti trīs projekti.

 

Projekta “RoboMobilitāte” ietvaros plānots izgatavot automatizētas, elektroniski darbināmas piedziņas platformas, kas palīdzētu slimnīcu darbiniekiem ātri un ērti pārvietot smagas medicīniskas iekārtas, tostarp gultas vai ratiņkrēslus ar pacientiem. Platforma paredzēta pārvietošanās atvieglināšanai uz nelīdzenām virsmām un šauros koridoros.

 

“Pirms pieteicos HealthTech projektā, domāju, ka šis nav domāts man. Jo iepriekš neko nebiju darījusi ne medicīnas, ne arī inovāciju jomā. Tomēr sapratu, ka ar labi sabalansētu komandu ir iespējams paveikt visu! Tagad esam veiksmīgi aizstāvējuši savu inovāciju projektu un tikām tālāk uz Eiropu. Paldies par mentoru un piesaistīto atbalstītāju atbalstu! Viss vēl ir priekšā, bet mēs to paveiksim un godam reprezentēsim Latviju, Eiropas uzņēmējdarbības festivālā!” atzīst projekta “RoboMobilitāte” dalībniece Anna Elizabete Ķēniņa.

 

Komanda “TrioDigitalo” plāno attīstīt digitālo asistentu, kas atvieglotu dzīvi vēža gadījumā, savukārt komanda “Healion” veido uztura lietotni un platformu, kas saved kopā cilvēku un uztura speciālistu.

 

Programmas žūrijā darbojās LMT Jauno attīstības virzienu daļas vadītāja Alīna Mežciema, LIAA Inovāciju un Tehnoloģiju departamenta direktors Ņikita Kazakevičs, Novartis Veselības aprūpes risinājumu vadītājs Latvijā Klāvs Freidenfelds, RTU Zinātnes un inovāciju centra projektu vadītājs Kārlis Skuja, Datamed valdes loceklis Normunds Ančupāns, RSU studiju programmas Starptautiskais bizness un tiesības direktore Marta Urbāne, Latvian Business Angel Network izpilddirektore Kristīne Tarvida, medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma “Longenesis” pārstāvis Emīls Sjundjukovs.

 

”Novartis kā globāls līderis farmācijā ik dienu velta, lai paildzinātu cilvēku dzīvi un uzlabotu tās kvalitāti, 2021. gadā palīdzot sešsimt tūkstošiem pacientu Latvijā. Atbalstot veselības tehnoloģiju pirmsakseleratoru, aicinājām zinošus, radošus un aktīvus jauniešus piedāvāt risinājumus veselības aprūpei, kas palīdzētu novērst nevienlīdzību pacientu piekļuvei pakalpojumiem.” Dita Erna Sīle, Novartis korporatīvo attiecību un ārējās komunikācijas vadītāja Baltijā, uzsver: “Jaunie profesionāļi var sniegt skatu no malas un domāšanu ārpus rāmjiem, tādējādi spējot rast svaigas idejas un jaunus pieejas, lai palīdzētu katram dzīvot veselīgāk un ilgāk! Tikai sadarbojoties varam atrast veidus, kā pacientiem uzlabot slimību agrīnu diganostiku, ārstēšanas iznākumu un ātrāku atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē.”

“Junior Achievement Latvia” un Novartis Baltics organizētajā “Healthtech” programmā bija aicināti piedalīties augstskolu studenti, lai multidisciplinārās komandās radītu praktiskus risinājumus aktuālajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā. Studentu komandas pirmsakseleratorā darbojās no 2021.gada decembra līdz 2022.gada maijam, kad trīs labākie finālisti savus darbus prezentēja žūrijai.

 

“Līdz ar 5G iespējām šobrīd ļoti plaši attīstās inovatīvi tehnoloģiju risinājumi veselības aprūpē. Piemēram, dažādi sensori, virtuālās un papildinātās realitātes rīki, kas palīdz mums veselīgāk dzīvot un savlaicīgi identificēt problēmas. Šāda Healthtech programma līdz ar to bija ļoti vērtīga, lai veicinātu studentiem jaunu produktu un pakalpojumu attīstības un uzņēmējdarbības prasmes un lai veicinātu eksportspējīgas inovācijas Latvijā,” uzsver LMT Biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš.

 

“Healthtech” inovāciju pirmsakseleratora koncepciju un metodiku ir izveidojis “Junior Achievement Europe” sadarbībā ar Novartis Baltics, un tā tiek īstenota ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās Eiropas valstīs. Programmā tika aicināts iesaistīties ikviens uzņēmums, kas gatavs atbalstīt programmas kopējos mērķus.

 

Tāpat projektam pievienojās tehnoloģiju uzņēmumi “DataMed”, “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), “Longenesis” un akadēmiskais partneris – Rīgas Stradiņa universitāte. Latvijas vadošās tehnoloģiju, biznesa un medicīnas augstskolas pirmsakseleratora programmā iesaistījās ar savu saturu. Savukārt prototipēšanu vadīja RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālisti.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru