28.02.2019

Latvijā notiekošajā Ēnu dienā populārākā profesija arī šogad – programmētājs

Šodien, 13. februārī, visā Latvijā norisinās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENAŠogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances. Saglabājusies arī liela skolēnu interese par Ēnu dienu – portālā enudiena.lv šogad reģistrējušies 34 000 potenciālo ēnotāju. Vislielāko interesi izrādījuši ēnotāji no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Aktīvākās pilsētas un novadi pēc ēnotāju pieteikumu skaita šogad – Rīga, Mārupe, Daugavpils.

Šogad pieprasītākās profesijas skolēnu vidū ir programmētājs (341 pieteikums), fizioterapeits (273), pilots (260), gaisa kuģa stjuarts (250), feldšeris (227), inženieris (206), sabiedrisko attiecību speciālists (180), žurnālists (170), pavārs (170), ārsts (160).

Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas ir ugunsdzēsējs/glābējs (279 vakances), neatliekamās medicīnas palīdzības ārsta palīgs/feldšeris (222 vakances), sabiedrisko attiecību speciālists (207 vakances), programmētājs (180 vakances), projektu vadītājs/direktors (165 vakances), farmaceits (144 vakances).

“Tendence ēnot visdažādāko jomu speciālistus, bet ne tik daudz – vadītājus, sabiedrībā pazīstamas personības vai politiķus – novērojama arī šogad. Līderpozīcijas topā notur programmētāji, kas iezīmē pozitīvu tendenci, ņemot vērā to, ka jau pašlaik darba tirgū saskaramies ar augsta līmeņa profesionāļu trūkumu tieši eksakto zinātņu nozarēs. Ēnu diena vairs netiek uztverta kā brīvdiena skolā. Skolēni izvēlas uzzināt par prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas konkrētās jomas speciālistiem, un iepazīt, kāda ir izvēlētā profesionāļa ikdiena. Iegūto pieredzi viņi varēs izmantot, plānojot savu karjeru un nākotnes profesiju,” norāda Ēnu dienas rīkotājs, Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns.

Aktīvākie ēnu devēji šogad ir Latvijas Republikas Saeima, piedāvājot ēnot 200 vakances, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests – 113, Jelgavas pilsētas pašvaldība – 97, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests – 76, AS AirBaltic Corporation (airBaltic) – 68 un Alojas novada dome – 33 vakances.

Šogad jau otro gadu skolēniem bija iespēja pieteikties uz ēnas vietu ārpus Latvijas. Šādu iespēju skolēniem sniedza Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kas piedāvāja vidusskolēniem, kuri interesējas par augstas enerģijas daļiņu fizikas pētījumiem, doties uz Ženēvu Šveicē un ēnot RTU pētniekus, kuri strādā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN).

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Ēnu dienu 2019 informatīvi atbalsta portāls Inbox.lv, ziņu aģentūra LETA, tiešsaistes sociālā tīmekļa vietne Draugiem.lv, EHR Mediju Grupa, izdevniecības Dienas medijiun Dienas Bizness.

Vairāk informācijas par programmu Ēnu diena var atrast portālā enudiena.lv

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru