23.03.2021

Printful atbalsta pirmo uzņēmējdarbības un inovāciju izglītības programmu Latvijā

Draugiem Group uzņēmums Printful sadarbībā ar Latvijas lielāko izglītības organizāciju Junior Achievement Latvia un RTU Rīgas Biznesa skolu uzsāk pirmo uzņēmējdarbības un inovāciju izglītības programmu skolēnu mācību uzņēmumiem. Programmas mērķis ir sniegt skolēniem iespēju radīt jaunuzņēmumus, kas piemēroti starptautiskam tirgum.

 

Izglītības programmas ietvaros paredzēts attīstīt skolēnu digitālās prasmes, kā arī stiprināt jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstību Latvijā. Papildus tam, skolēnu mācību uzņēmumiem ir iespēja strādāt pie produktu izstrādes, vienlaicīgi saņemot konsultācijas un padomus ideju attīstībai. Turklāt, kā liecina Junior Achievement Latvia aptaujas dati, aptuveni 22% programmas absolventu turpina iesaistīties uzņēmējdarbībā.

 

Printful eksperti piedalās kā programmas mentori un žūrijas biedri, lai dalītos ar savu un uzņēmuma pieredzi, tādā veidā palīdzot ne tikai attīstīt dažādas prasmes, bet arī iedvesmojot jauniešus uzņēmējdarbībai Latvijā un pasaulē. “Lai gan Printful ir starptautisks uzņēmums, mūsu saknes ir Latvijā. Vēlamies dalīties savā veiksmes stāstā un palīdzēt jauniešiem veidot  jaunuzņēmumus, kas spētu konkurēt visā pasaulē. Zinām, ka tas ir iespējams, tāpēc ceram ar savu pieredzi iedrošināt nākamo Latvijas uzņēmēju paaudzi,” piebilst Printful izpilddirektors Dāvis Siksnāns.

 

“Jauniešiem nepieciešama reālai dzīvei pietuvināta izglītība. Redzot, cik strauji ikdiena kļuvusi digitāla, ir skaidrs, ka 21. gadsimtā bez digitālām prasmēm neiztiksim. Esmu gandarīts, ka skolēniem, piedaloties programmā, ir iespēja apvienot radošumu ar interesi par tehnoloģijām un uzņēmējdarbību, kā arī smelties pieredzi no Latvijas labākajiem jaunuzņēmumu vides profesionāļiem,” norāda Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns.

 

Junior Achievement Latvia organizē dažādas praktiskas biznesa izglītības programmas skolēniem, kas ik gadu pulcē ap 120 000 skolēnu visā Latvijā. Pagājušajā mācību gadā skolēnu mācību uzņēmumu programmai reģistrējās vairāk nekā 5000 skolēnu ar 1200 uzņēmumu idejām. Arī šogad programmai pieteikušās skolēnu komandas no visas Latvijas, no kurām 42 interesējas tieši par tehnoloģijām. Savukārt 11 no tām dota iespēja sadarboties ar mentoriem un īstenot savas idejas. 

 

Lai gan šogad uzņēmējdarbības programma norit attālināti, skolēnu mācību uzņēmumi aktīvi izstrādā produktus, piedaloties tiešsaistes darbnīcās un semināros. Izglītības programma noslēgsies šī gada jūnijā un labākie skolēnu uzņēmumi saņems finansējumu ideju attīstībai, kā arī partneru balvas: turpmāku mentoru atbalstu, iespēju piedalīties dažādās konferencēs, kā arī reklāmas izvietojuma iespējas medijos 5000 eiro vērtībā.

 

Printful ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas automātiski saņem, izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā. Veikalu īpašnieki sadarbībā ar Printful var piedāvāt vairāk nekā 250 dažādu produktu pircējiem visā pasaulē. Printful Inc. meitas uzņēmums Printful Latvia atzīts pa vienu no pieciem pelnošākajiem informāciju un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem Latvijā. Printful Latvia 2019. gadā apgrozīja 23 miljonus eiro un guva 8 miljonu eiro lielu peļņu, kā arī samaksāja nodokļus 5 miljonu eiro vērtībā. Printful centrālajā birojā Rīgā un ražotnēs Mārupē strādā vairāk nekā 550 profesionāļi. Visā pasaulē Printful komandā strādā vairāk nekā 1600 cilvēku.

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru