Gada Skolēnu mācību uzņēmumu konsultants

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konsultē un atbalsta skolotāji -  SMU konsultanti. Darbojoties šajā mācību programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas līdz tās īstenošanai. SMU darbojas no 4 līdz 12 mēnešiem mācību gada laikā. Visā šajā periodā skolēniem līdzās ir SMU konsultants.

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Skolēnu mācību uzņēmumiem nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai Junior Achievement Latvija, kura ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece, kura ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Lai veicinātu sabiedrības interesi par Latvijas jauniešu sasniegumiem uzņēmējdarbībā, 2018. gadā Junior Achievement Latvija (JA Latvija) apbalvos jau 8. skolotāju konkursa apbalvošanas ceremonijā „Gada SMU skolotājs - konsultants”.

Konkursā  tiek noteikts un apbalvots labākais  JA Latvija SMU programmas pedagogs, kurš savu darbu veic pašaizliedzīgi, atbildīgi, ar augstu profesionalitāti un neizsīkstošu enerģiju, veicinot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

„Gada SMU skolotājs - konsultants” nolikums 2018

Gada SMU skolotājs  - konsultants:

2011. gads

Ruta Pelce, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolotāja;

2012. gads

Solvita Lauzēja, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas skolotāja, kā arī bijusi Iecavas vidusskolas skolotāja;

2013. gads

Iveta Vabule, Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja;

2014. gads

Antra Pāruma, Iecavas vidusskolas skolotāja;

2015. gads

Agita Šamšele, Valmieras Tehnikuma skolotāja;

2016. gads

Linda Kravcova, PIKC "Liepājas Valsts tehnikuma" skolotāja

2017. gads

Dzintra Aploka un Inta Jorniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotājas

Foto galerija

Uzziņām:

JA Latvija Programmu direktore Inga Bolmane

Kontakttālrunis: 22070040, E-pasts: inga@jal.lv


 
© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.